یکی دیگر از تکنیک‌های اولیه‌ی چاپ کردن در Excel این است که بتوانید کاری کنید که فرمول‌ها به شکل فرمول چاپ شوند، نه به صورت مقادیرِ محاسبه شده. هنگامی که چنین نسخه‌ای را چاپ می‌کنید، به سادگی می‌توانید درست بودن محاسبات‌تان را در گزارش بررسی کنید تا مطمئن شوید که اشتباه ناشیانه‌ای (مانند جایگزین کردنِ عدد به جای فرمول، با ارجاع به سلولی نادرست در فرمول)‌در آن رخ نداده است.

پیش از آن که بتوانید فرمول‌های کاربرگ را چاپ کنید، نخست باید خودِ فرمول‌ها را به جای نتایج محاسبه شده، در کاربرگ نشان دهید. برای این کار باید در دکمه‌ی Show Formulas را در گروه Formula Auditing از زبانه‌ی Formulas کلیک کنید.

به این ترتیب، Excel تمام فرمول‌ها را به همان شکلی که در کادر فرمول‌نویسی نشان داده می‌شوند، در سلول‌های کاربرگ نشان می‌دهد (به جای مقادیرِ محاسبه شده). دقت کنید که در این شرایط،‌مقادیرِ وارد شده، قالب عددی‌شان را از دست می‌دهند، فرمول‌ها درون سلول دیده می‌شوند (برنامه به طور خودکار، پهنای سلول‌ها را طوری تنظیم می‌کند که به خوبی در آن جا شوند)، و متن‌های طولانی،‌دیگر وارد سلول‌های خالیِ همسایه نمی‌شوند.

این امکان در Excel وجود دارد که بتوانید با فشار دادن کلیدهای Ctrl+’ (یعنی ترکیب کلید Ctrl و کلیدی که کنار عدد 1 و بالای کلید، Tab قرار دارد)، نمای کاربرگ را بین حالت عادی و حالتی که فرمول‌ها در سلول‌های آن دیده می‌شوند، تغییر دهید.

پس از این‌که فرمول‌ها در سلول‌های کاربرگ نمایش داده می‌شوند، آماده‌ی چاپ کردنِ نتیجه‌ی کارتان خواهید بود. اگر بخواهید، می‌توانید حروف مربوط به ستون‌ها و شماره‌ی سطرها را در نسخه‌ی چاپی نیز بگنجانید تا اگر متوجه اشتباهی شدید، به سادگی بتوانید سلول مربوط به آن را شناسایی کنید.

برای این که بتوانید تیتر سطرها و ستون‌ها را هم به نسخه‌ی جاپی‌تان اضافه کنید، پیش از ارسال کاربرگ به چاپگر، در گروه Sheet Options از زبانه‌ی Page Layout، گزینه‌ی Print را در ستون Heading علامت بزنید.

پس از این‌که کاربرگ‌تان را با فرمول‌های درون آن چاپ کردید، می‌توانید فرمول‌ها را با فشار دادن کلیدهای Ctrl+` و یا کلیک کردن دکمه‌ی Show Formulas در گروه Formula Auditing از زبانه‌ی Formulas به حالت عادی بازگردانید.

C:\Users\TOM\Desktop\maxresdefault.jpg

C:\Users\TOM\Desktop\worksheet-excel-worksheet-function-grass-fedjp-worksheet-study-site.jpg

پیام بگذارید