سامانه همانندجو برای تشخیص میزان کپی بودن پایان نامه ها ایجاد شده است. نحوه استفاده از سامانه همانندجو بدین شرح است پس از ثبت نام در همانند جو میبایست استاد راهنما و یا بخش آموزش دانشگاه ثبت پروپوزال در همانندجو و یا ثبت پایان نامه در همانندجو را انجام دهد. پس از انجام این مرحله می توانید گزارش همانندجو را از سایت ایرانداک دریافت کنید. لازم به توضیح است که گزارش به ایمیل استاد راهنما از طریق سامانه همانندجو ارسال می گردد.

آنچه به طور کلی برای دانشجویان بسیار اهمیت دارد آن است که میزان تشخیص همانندجو چقدر است؟ و یا به زبان دیگر تشخیص کپی سامانه همانندجو  چقدر دقیق است؟ در پاسخ می بایست این نکته در نظر گرفته شود که نه تنها بسیاری از پایان نامه ها در سامانه همانندجو بارگزاری شده است بلکه کتب و مقالات را نیز شامل می شود که این امر میزان کپی کاری در پایان نامه را کاهش می دهد.

همانندجو پایان نامه | همانندجو | سامانه همانندجو |صفحه آرایی پایان نامه | پل دانش

موسسه پل دانش برای رفع مشکل پایان نامه در سامانه همانندجو تیم مجرب متشکل از اساتید را گرد هم آورده تا بتواند درصد کپی پایان نامه در سامانه همانندجو را کاهش دهد.

همانندجو | همانندجوی پایان نامه

همانندجویی در نوشتار پایان نامه ها و رساله ها، گامی در کمک به نگهداشت حقوق پدیدآوران و گسترش علم و فناوری و زمینه سازی برای دسترسی آزاد همگان به اطلاعات است. همانندجو با جست وجوی خودکار در متن کامل پایان نامه ها و رساله های موجود در ایرانداک، نوشته های همانند را بازیابی و اندازه ی همانندی و منبع اطلاعات همانند را نمایش می دهد.کاربران گرامی پس از ورود به سامانه، میتوانند نوشته های خود را بارگذاری و نتیجه ی همانندجویی را در کوتاهترین زمان ممکن دریافت کنند.