صفحه بندی کتاب

صفحه بندی کتاب به معنی تنظیم کتاب در قطع های مختلف مانند وزیری، پالتویی، جیبی، رحلی و می باشد. این امر بسیار دقیق و حساس بوده بدین علت که اولین موردی که موجب جذب مخاطب می گردد تنظیم درست و به جای صفحات کتاب می باشد. صفحه بندی صحیح حتی در امر فروش نیز بسیار موثر بوده چرا که موجب جذب مخاطب و در نتیجه تاثیرمستقیم در فروش میگردد.

نرم افزار صفحه بندی کتاب

لازم به توضیح است یکی از محبوب ترین نرم افزارهای صفحه بندی نرم افزار ایندیزاین می باشد. این نرم افزار کاربردهای دیگری دارد اما کاربرد اصلی آن صفحه بندی کتاب بوده و تمامی موارادی که در این امر نیاز می باشد در این نرم افزار به صورت کاملا ساده و در دسترس می باشد این موارد شامل تنظیم حاشیه ها، سربرگ کتاب، تنظیم قطع کتاب و است. اندازه قطع کتاب در برخی موارد نمیان گر نوع کتا نیز می باشد با این رویکرد که کتاب های با قطع پالتویی در بسیاری از موارد می تواند برای کتاب های دعا استفاده گردد و یا قطع وزیری بیشترین و معمول ترین قطع کتاب می باشد.

صفحه بندی کتاب

صفحه آرایی و صفحه بندی کتاب در نرم افزار ایندیزاین

برای یادگیری صفحه بندی و صفحه آرایی کتاب در نرم افزار تخصصی ایندیزاین در ابتدا توصیه می شود که کتاب پایه و اصول صفحه آرایی که در اینجا به صورت رایگان برای آموزش شما عزیزان قرار داده شده را مطالعه نمایید. لازم به توضیح است بسیاری از سوالات شما در آن پاسخ داده شده است و آموزشهای تکمیلی زیادی را نیز شامل می شود.

کتاب دیگری که می تواند در آموزش صفحه بندی و صفحه آرایی کتاب شما را در زمان بسیار کوتاه تری یاری کند کتاب آموزش آسان و سریع ایندیزاین است که می توانید به صورت رایگان آن را از لینک زیر دانلود نمایید.

یکی از قابلیت های ورد آن است که در زمان تایپ زیر کلماتی که غلط املایی داشته باشد خط قرمز بکشد؛ این امر در تایپ انگلیسی بسیار کاربردی است اما در تایپ فارسی نیز این امر میسر است و بسیاری از وجود آن بی اطلاع هستند.  با دانلود ماکرو ویراستار به صورت رایگان میتوانید از این قابلیت بهره مند شوید.

نرم افزار تخصصی صفحه آرایی کتاب

نرم افزار پر طرفدار Adobe InDesign  به طور تخصصی برای صفحه بندی کتاب به کار می رود و این امر را با امکانات زیاد خود میسر می کند. به زبان ساده این نرم افزار ترکیبی ساده و جذاب از نرم افزار Word  و Photoshop  است. در موسسه پل دانش برای صفحه بندی کتاب از نرم افزار InDesign  Adobe استفاده می شود. این نرم افزار پرطرفدار ترین نرم افزار صفحه آرایی و صفحه بندی کتاب می باشد. این نرم افزار کلیه فونت های فارسی را پشتیبانی کرده  و می تواند کارهای بسیار دشوار در نرم افزار ورد را به آسانی انجام دهد.

صفحه آرائی پایان نامه | صفحه آرائی ارزان | صفحه ارائی کتاب

کتاب آرایی