وارد کردن نمادهای خاص، مانند واحدهای پول کشورهای مختلف، و کاراکترهای خاص، مانند علائم نقل قول، در برنامه‌ی Excel بسیار آسان است. برای وارد کردن نمادی خاص درون یک سلول، در زبانه‌ی insert، دکمه‌ی Symbol را کلیک کنید تا پنجره‌ی نمادها مانند آن‌چه در شکل 13-2 می‌بینید باز شود.

C:\Users\TOM\Desktop\Untitled.png

پنجره‌ی نمادها از دو زبانه تشکیل شده است: Symbols و Special Characters. برای وارد کردن نماد ریاضی یا واحد پول کشورهای مختلف و یا هر نماد دیگری که در زبانه‌ی Symbols وجود دارد، نماد موردنظرتان را کلیک کنید و دکمه‌ی Insert را فشار دهید (یا این که روی نماد مورد نظرتان کلیک دوبل بزنید). برای وارد کردن کاراکترهای خاص،‌مثلاً کاراکترهایی که در زبان‌هایی غیر از انگلیسی کاربرد دارند، فهرست Subset را باز کنید و نام مجموعه‌ای از کاراکترها را که می‌خواهید، انتخاب کنید (مثلاً Currency Symbols برای واحدهای پول مختلف). در پایین پنجره، ردیفی از آخرین نمادهایی که به کار برده‌اید وجود دارد. این ردیف، در ابتدا شامل پرکاربردترین نمادها می‌شود.

برای وارد کردن کاراکترهای خاص، مانند نمادهای پاراگراف، نخست زبانه‌ی Special Characters را کلیک کنید، سپس نماد دلخواه‌تان را انتخاب کنید و دکمه‌ی Insert را فشار دهید (یا این‌که روی نماد موردنظرتان کلیک دوبل بزنید).

پس از پایان یافتن ورود نمادها،‌دکمه‌ی بستن پنجره (دکمه‌ی قرمز در بالا-راست پنجره)‌را کلیک کنید تا پنجره‌ی نمادها بسته شود.

C:\Users\TOM\Desktop\2Untitled.png

 

پیام بگذارید